wtorek, 18 lutego 2014

Wiek na wagę złota

Nadszedł wreszcie czas na ostatnią grupę wiekową. Tym razem o swoim oszczędzaniu wypowiedzieli się najstarsi. Było dużo narzekań na wysokość otrzymywanej emerytury oraz smutna prawda, iż nie ma co oszczędzać. Na szczęście udało nam się dowiedzieć, co najstarsi Wrocławianie robią z pieniędzmi, które im zostają. 
Pierwsze wypowiedziały się panie Maria i Zofia. Dowiedzieliśmy się w jaki sposób można oszczędzać mając małą emeryturę i jak prowadzić skromne życie. Następnie wypowiedziała się Pani Halina, która również nie jest zachwycona wysokością swojej emerytury. Co robi, aby mieć więcej pieniędzy? Na co przeznacza swoje oszczędności?


Pan Zbigniew podzielił się z nami informacją na temat jego zawodu oraz sposobu inwestowania pieniędzy. Opowiedział nam również, co robi z zaoszczędzoną kwotą.


Podsumowując, emeryci najbardziej oszczędzają kupując w dużych marketach, gdzie ceny są tańsze. Starają się również posiadać własną kartę uprawniającą do zniżki na zakupy. Dodatkowo pilnują się, aby wydawać tylko na najpotrzebniejsze i podstawowe rzeczy.

17 komentarzy:

 1. Podoba mi się pomysł na inwestowanie pieniędzy jest bardziej opłacalną alternatywą niż oszczędzanie lecz istnieje ryzyko utraty zainwestowanych pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Szara rzeczywistość, niestety emeryci nie mają zbyt dużych możliwości oszczędzania - jednak jak widać potrafią sobie poradzić, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 3. skromnie, ale z wyobraźnią i jakoś sobie radzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. w każdym wieku inwestowanie jest najlepszą opcją, co widać na powyższych filmikach ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. niełatwo oszczędzić coś mając jedynie emeryturę, ale każdy stara się na swój sposób

  OdpowiedzUsuń
 6. W tym wieku to juz jest sie mistrzem oszczedzania...przeżyć miesiąc za 800 zł...MISTRZOSTWO

  OdpowiedzUsuń
 7. Warto jest odkładać na konto pieniądze, które już uda się zaoszczędzić - tak jak Pani Halina.

  OdpowiedzUsuń
 8. o proszę, nawet emerycie potrafią nieźle inwestować :)

  OdpowiedzUsuń
 9. tacy niepozorni a jednak :D

  OdpowiedzUsuń
 10. to prawda, z dzisiejszych emerytur ciężko jest przeżyć do końca miesiąca a co dopiero mówić o oszczędzaniu na konkretne cele

  OdpowiedzUsuń
 11. jak porównuję wszystkie grupy wiekowe, to chyba najtrudniej oszczędzanie idzie właśnie emerytom, ale nic dziwnego w obecnych czasach i z takim poziomem emerytur :(

  OdpowiedzUsuń
 12. podziwiam seniorów, którzy nadal mają jak oszczędzać, w tym przypadku gratulacje dla Pana Zbigniewa!

  OdpowiedzUsuń
 13. w przyszłości, też bym chyba chciała inwestować

  OdpowiedzUsuń
 14. niby nie mają z czego oszczędzać ale każdy radzi sobie na swój sposób, pozytywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Nawet nie wiedziałam, że seniorzy mają konta bankowe i inwestują ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. takie karty, gdzie zbieramy punkty często nie są przydatne, bo chcemy zebrać ich więcej przez co jeszcze więcej kupujemy ;P ale te rabatowe oczywiście zawsze mile widziane :)

  OdpowiedzUsuń