piątek, 28 lutego 2014

Jak oszczędzamy we Wrocławiu?

Witajcie! Przechodząc ostatnio przez Wrocław rzuciło nam się w oczy wiele czynności, które wykonujemy regularnie, a zabierają nam sporo pieniędzy. Wyrabianie w sobie nawyków jest dobrym sposobem, aby zaoszczędzić. W dużym mieście głównym problemem jest poruszanie się po nim, ale na to także znalazłyśmy rozwiązanie. Sprawdźcie sami, zachęcamy do oglądania :)


W jaki sposób można jeszcze oszczędzać we Wrocławiu? Ostatnimi czasy bardzo popularne stało się uprawianie sportu. Karnet na siłownię lub fitness kosztuje zazwyczaj ponad 100zł miesięcznie. Bieganie na świeżym powietrzu, czy korzystanie z tzw. siłowni zewnętrznych, które są dostępne już w wielu miastach jest bezpłatne!

I najważniejsze, czyli czynność, którą wykonujemy codziennie, często nawet się nie zastanawiając - zakupy. Pewnie niewielu z Was porównuje ceny danych produktów w kilku sklepach. My mamy swój sposób na oszczędzanie na zakupach! Jeśli chcemy "odświeżyć" swoją szafę i dodać do niej kilka nowych rzeczy, zamiast kupować te drogie, zbieramy pieniądze i robimy zakupy na wyprzedażach. Czasem wydaje się, że to i tak marnowanie pieniędzy, ale licząc ile wydajemy kupując ubrania w normalnych cenach, a ile na przecenach... Promocje są warte długiego czasu oczekiwania! :)

Chociaż Wrocław to spore miasto, nawet tutaj można oszczędzać w całkiem sensowny i niekoniecznie kłopotliwy sposób. Z czasem oszczędzanie staje się zwykłą codzienną rutyną albo i nawet przyjemnością, tylko trzeba to dobrze zaplanować i przede wszystkim - CHCIEĆ!

                                                                            

Tymczasem chciałybyśmy Wam bardzo podziękować za to, że przez cały czas śledziliście nasze poczynania, angażowaliście się w nasz projekt, a przede wszystkim - oszczędzaliście i mamy nadzieję, że nadal będziecie oszczędzać razem z nami! Poznaliście podstawowe zagadnienia z tematu oszczędzania, ludzie z wyobraźnią nie są Wam już obcy, a szczególnie ci z Wrocławia. Przekazujcie swoją wiedzę dalej dorzucając do tego własne pomysły. W końcu Ty też jesteś człowiekiem z wyobraźnią, prawda?
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za każde odwiedziny naszego bloga,  każdy Wasz komentarz był dla nas bardzo motywujący.
Życzymy Wam sukcesów i pełnych skarbonek!
Ania, Karolina i Kasia :)

31 komentarzy:

 1. Zgadzam się, że najważniejsze są chęci! Bardzo zachęcający filmik ;) Dużo lepiej pojechać gdzieś wypożyczonym rowerem, niż tracić dużo pieniędzy na benzynę, a do tego stać w korkach!

  OdpowiedzUsuń
 2. poczuć ten wiatr we włosach .... :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Racja, Wrocław jest pięknym miastem. I sądzę, że w każdym mieście mieszkańcy powinni w ten sposób odnajdywać jego piękno :)

  OdpowiedzUsuń
 4. te miejskie rowery są świetne, inwestycja miasta godna pochwały :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na wakacjach korzystałam z siłowni zewnętrznych, świetna sprawa. Niestety koło mnie takowej nie ma, dlatego pozostaje mi bieganie w parku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. najgorszy problem mam z jedzeniem na mieście... :( w dzisiejszym tempie życia nie ma czasu na gotowanie w domu pełnych posiłków

  OdpowiedzUsuń
 7. macie świetne pomysły! nawet nie wiedziałam o istnieniu takiej siłowni na świeżym powietrzu!

  OdpowiedzUsuń
 8. jedzenie na mieście - mój odwieczny problem przy odkładaniu pieniędzy... ale staram się zastępować to owocami i sałatkami wcześniej przygotowanymi w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ja też czekam na promocje i wyprzedaże sezonowe, bo można wtedy o wiele więcej kupić za dana ilość pieniędzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetne są te Wasze filmiki :D Jeden z lepszych sposobów pokazania czegoś ludziom, bo nie każdemu zawsze chce się czytać, a filmik chętniej obejrzą :) Całkiem dobry post :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Macie świetne pomysły pomagające w codziennym oszczędzaniu!

  OdpowiedzUsuń
 12. nie ma nic gorszego niż stanie w korku... dlatego wybieram rower! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo interesujący post. Również wolę wypożyczać rower niż jeździć tramwajem. Jak mam dużo czasu do nawet piechotką można ;) Czekam czym mnie zaskoczycie w następnym poście.

  OdpowiedzUsuń
 14. ciekawy jestem, jak miasto będzie funkcjonowało w 2016 jako Europejska Stolica Kultury

  OdpowiedzUsuń
 15. Święte słowa: najważniejsze to chcieć!

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo podoba mi się opcja z wypożyczaniem rowerów jak dla mnie to rewelacyjne rozwiązanie z którego na pewno będę w przyszłości korzystać ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. muszę się pochwalić że dzięki Wam zaoszczędziłam kilkadziesiąt złotych na rachunkach i wpłaciłam je na konto oszczędnościowe! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. dobry filmik, wszystko jasno opisane i zrozumiałe. nawet nie byłem świadomy ile sposobów na oszczędzanie mnie otacza :)

  OdpowiedzUsuń
 19. bardzo pomysłowy blog. wszystko się trzyma kupy i jest naprawdę interesująco :) :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Gdzie można znaleźć we Wrocławiu takie siłownie zewnętrzne?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - ul. Canaletta
   - ul. Ziemniaczana
   - Park Skowroni
   - Park Grabiszyński
   - Park Złotnicki
   - zieleniec przy ul. Górnośląskiej

   Usuń
 21. promocje już się zaczęły, ale nie warto działać impulsywnie, tym bardziej że zbliżają się święta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dostałam dzisiaj ulotkę gdzie było napisane, że dziś w jednej z galerii handlowych we wszystkich sklepach rabaty od -20% do nawet -50, ale nawet tam nie zajrzałam bo pewnie by mnie poniosło :P bądźcie ze mnie dumni!! :P

   Usuń
 22. świetne pomysły, z zaoszczędzonych pieniędzy można kupić prezenty świąteczne :)

  OdpowiedzUsuń
 23. macie genialne pomysły, które może wykorzystać zwykły przeciętny człowiek ;)

  OdpowiedzUsuń
 24. niestety muszę się poruszać komunikacją miejską bo nie mam innej możliwości dostania się do szkoły

  OdpowiedzUsuń
 25. podziwiam! chyba muszę zacząć oszczędzać, bo nie mam nigdy pieniędzy na tzw czarną godzinę. skorzystam z waszych pomysłów, zobaczymy co z tego wyjdzie :P

  OdpowiedzUsuń
 26. brawo dziewczyny, dzięki wam mam teraz inny pogląd na oszczędzanie :) spróbuję porozmawiać z rodziną abyśmy zaczęli bardziej oszczędzać w domu! skoro inni potrafią, to dlaczego nie my?

  OdpowiedzUsuń
 27. przyjemnie sie czyta waszego bloga ;)

  OdpowiedzUsuń
 28. to my dziękujemy za Waszego bloga i pracę, którą w niego włożyłyście!

  OdpowiedzUsuń
 29. rzetelne informacje :)

  OdpowiedzUsuń